Mobility to forma treningu znana niemal każdemu, kto miał styczność z CrossFitem. Stretching, czyli rozciąganie to z kolei, ze względu na uniwersalność, podstawa uprawiania jakiegokolwiek sportu. Innowacyjne połączenie powyższych form treningu to nie tylko idealne zajęcia uzupełniające plan treningowy ale i osobna jednostka treningowa wpływająca na całe ciało.

KORZENIE DYSCYPLINY

Mobility swoją obecną formę zawdzięcza CrossFitowi, który ze względu na swoją intensywność, wymagał ćwiczeń, które zmniejszały ryzyko kontuzji i poprawiały mobilność stawów i więzadeł. Stretching w sporcie obecny jest od dawna, będąc zarówno fragmentem rozgrzewki przed treningiem, jak i ważnym elementem potreningowym. Trenerzy Centrum Treningowego 72d opracowali formułę łączącą te dwie formy, dzięki czemu powstały innowacyjne zajęcia Mobility & Stretching.

CO DAJE MOBILITY & STRETCHING?

Zajęcia Mobility & Stretching mają podwójne działanie. Z jednej strony zwiększają mobilność i zakres ruchów, co znacząco wpływa na poprawę rezultatów treningowych. Z drugiej natomiast, zwiększają elastyczność ścięgien i więzadeł, rozluźniają ciało po ciężkim treningu i znacząco zmniejszają ryzyko kontuzji. Mobility & Stretching jest zatem nie tylko uzupełnieniem planu treningowego ale również efektywną samodzielną jednostką treningową.

DLA KOGO?

Udział w zajęciach rekomendowany jest na każdym poziomie zaawansowania i w każdym wieku. Dbanie o gibkość i mobilność poszczególnych stawów i więzadeł zwiększa zakres ruchu i wpływa na rezultaty treningu. W przyszłości z kolei może znacznie poprawić jakość życia, zarówno w trakcie uprawiania sportu jak i codziennych czynności.